Újra az első osztályban a BEAC női kosárlabda csapata!

Elkezdődött a magyar női kosárlabda bajnokság 2015-16-os szezonja, és ebben az idényben pár év kihagyás után ismételten a legjobb magyar női kosarasokkal küzdhet meg a BEAC női csapata. A lányok az első két körben Ceglédre és Sopronba látogattak, ráadásul Sopronban még negyedet is sikerült nyerniük. Az U23-as együttesünk pedig nagyszerű játékkal megszerezte az első győzelmét a női amatőr NB I-es liga második fordulójában.

A mieink legjobbja a nyitómérkőzésen Pusztai Sára volt, aki csapata pontjainak majdnem a felét szállította, 49-ből 24-et. A ceglédi csapat az első negyedet 25-13-ra nyerte, és 12 pontos előnyét a félidő végéig meg is őrizte. A nagyszünet után sem sikerült a feljebb zárkózás, a harmadik negyedben nagyon elhúzott az ellenfél és már 29 ponttal vezetett. Az utolsó negyedben Balogh Judit pályára küldte fiataljainkat, akik ugyan sikeresen megizzasztották a ceglédi játékosokat, de az utolsó negyed is 17-16-os hazai győzelemmel zárult, így összességében 30 ponttal, 79-49-re nyert a CEKK Sportegyesület.

A második fordulóban az előző idény győzteséhez látogatott a BEAC csapata, sportegyesületünk lányait az UNIQA-Euroleasing Sopron fogadta. A komoly nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező soproni együttes ellen nem számíthattak könnyű meccsre kosárlabdázóink, ennek ellenére a 8. percben még döntetlenre állt a párharc, 15-15-öt mutatott az eredményjelző tábla, de az első negyed vége 25-18-as soproni előnnyel zárult. A csata a második és a harmadik negyedben dőlt el, ugyanis a 35-17-es második negyedet, 22-5-es harmadik követte. Ezt a nagyarányú sikert a 65%-os hárompontos mutatókon felül az egészpályás letámadásnak köszönhette a hazai együttes, azonban a lányok már az első félidőben annyit dobtak, mint Cegléden közel 40 perc alatt, így érezhető volt a javulás az első forduló után. Az utolsó negyed több meglepetést is tartogatott. Azon felül, hogy megnyertük a záró negyedet 6-12-re, Zana Klaudia, a liga legfiatalabb játékosa is szóhoz jutott. Csütörtökön a két forduló után a középmezőnyben található Miskolchoz látogat a BEAC együttese, ahol újabb kemény meccsre számíthatnak Balogh Judit lányai.

(nők – NB I.) CEKK Sportegyesület – ELTE-BEAC Újbuda 79-49 (25-13, 15-15, 22-5, 17-16)

(nők – NB I.) UNIQA-Euroleasing Sopron – ELTE-BEAC Újbuda 93-52 (25-18, 35-17, 27-5, 6-12)

Az U23-as együttes nehéz meccset követően megszerezte első győzelmét az amatőr ligában. Miután Tatabányán hosszabbításban ugyan, de kikapott a csapat, addig Baján 17 pontos győzelmet aratott. Az első negyedet leszámítva végig vezettek a lányok, a siker azonban csak az utolsó negyedben vált bizonyossá, ahol egy 11-0-ás rohammal biztosították be a győzelmet Barna Judit lányai. A mérkőzést végül 50-67-re hozta le a BEAC csapata.

(nők – Amatőr NB I., Nyugati csoport) Bajai Női Kosárlabda Klub – ELTE-BEAC Újbuda 50-67 (19-17, 9-13, 8-12, 14-25)

Forrás: beac.hu

Kép forrása: beac.hu