ÉLŐ közvetítés az ELTE meccseiről a Kárpát-medencei Egyetemek Kupájáról

Idén hetedik alkalommal rendezik meg az egyre színvonalasabb és egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját, és egy év kihagyása után az ELTE-s srácok is parkettra lépnek. A tegnapi sorsoláson a Debreceni Egyetemet, a Góbékat és az MTTK Stars csapatát sorsolták mellénk.

Az utolsó meccsükön kitettek magukért a srácok, 13-1-re nyertek a küzdésből jelesre vizsgázott szabadkai gárda ellen, akiknek egyértelműen a leghangosabb szurkolótáboruk van, a marosvásárhelyi testvércsapat végig énekelve biztatta kedvenceiket. Sajnos a csoportból nem sikerült továbbjutni, de a fiatal csapatban rengeteg potenciál rejtőzik, jövőre komoly ellenfelei lehetünk bárkinek.

21. perc: Gáspár Dávid eddig is remekül játszott, de a gól elkerülte. egészen eddig. Szép szólója után emelt a hálóba, 1 perccel a vége előtt 13-1.

20. perc: Szerencséje sincs az MTTK Starsnak, Dudás László öngóljával 12-1.

20. perc: Dunai megállíthatatlan, saját maga ötödik góljával tízre növeli a különbséget.

19. perc: Újabb Dunai gól, már tíz találatnál járunk. Lassan számolni is nehéz.

18. perc: Csak gólokról tudok beszámolni, egy klasszikus futsalos találat: a hosszúra lepasszolt labdát Nagy Szilárd gurított be, 9-1.

16. perc: Peckó Egon bravúrja a vendégeknél, majd megint ziccerben hárít, de a harmadik kísérletnél már ő is tehetetlen, Kovácsfi megszerzi a harmadik gólját.

14. perc: Továbbra is veszélyes az ELTE, és végül Tagyi Norbi talál be, ezzel már 7-1.

II. félidő

12. perc: Hihetetlen hangulat a csarnokban, a szabadkai gól után befutnak a nézők a pályára és együtt ünnepelnek a játékosokkal. Ezért Imádjuk a KEK-et.

10. perc: Futószalagon jönnek a gólok, mire leírom, hogy Dunai betalált, Kovácsfi is lő egyet, ezzel 6-0.

9. perc: Két kapufa után megvan a negyedik, ennek könnyen kiütés lehet a vége. Újfent Soltész volt eredményes.

7. perc: Kapufáig jut az MTTK Stars, de közben mi is több ziccert hibáztunk.

6. perc: Ezúttal Soltész talál be, a szabadkai kapus előtt három játékosunk passzolgatott tisztán még végül Soltész a kapuba is belőtte. 3-0.

4. perc: Dunai eredményes újra, ezúttal szélről lövi a rövidbe a labdát, így már kétgólos az előny.

3. perc: Megvan a vezetés, egy felívelt labdába Dunai András piszkált bele, ez a kapust is becsapta, 1-0.

Sajnos a többi meccs úgy alakult, hogy nem juthatunk már tovább a csoportból, így teljesen felszabadultan, tét nélkül játszhatnak a srácok.

ELTE – MTTK Stars (Szabadka)

Nem sikerült betalálni a végén, így az utolsó meccsen mindenképp nyernünk kell, ha tovább szeretnénk jutni. Kár érte, egy pontra mindenképp rászolgált volna csapatunk. Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzés 20:15-kor kezdődik.

22. perc: 5 a 4 ellen támadunk, de több ziccert is elhibázunk.

21. perc: Farkas hihetetlen bravúrjai után egy távoli lövés utat talál a kapu jobb sarkába, eddig tartott az előny, 1-2 oda.

20. perc: Egészen eddig kellett várni, egy bepasszolt labdát Soltész Levi lőtt a kapuba, 1-1.

19. perc: Egyre veszélyesebb ELTE támadások, de a gólra még mindig várni kell.

16. perc: Két veszélyes Góbé helyzet is kimarad, felváltva forognak veszélyben a kapuk.

14. perc: Kapusunk megint a helyén, így nem tudják növelni előnyüket az erdélyiek.

II. félidő

12. perc: Soltész állt a labda mögé, de mellé ment a lövése, egy gólos Góbé előny a félidőben.

12. perc: Kiss Beni most sem ússza meg, durván faultolják, időntúli 10 métereshez jutunk.

10. perc: A gól után magára talált az ELTE, de komolyan nem tudunk veszélyeztetni.

7. perc: Egy eladott labda után megszerzi a vezetést a Góbék, Koffol Gábor egy az egyben mehetett, és nem hibázott, 1-0-ra vezetnek a kolozsváriak.

6. perc: Farkas újabb bravúrjával marad a 0-0.

3. perc: Mindkét csapat erősen kezdett, a helyzetek már megvoltak, de gól egyelőre nem született.

ELTE – Góbék (Kolozsvár)

A torna eddigi legjobb meccsén döntetlent játszott egymással az ELTE és a Debreceni Egyetem csapata, egy pillanatnyi kihagyás elég volt a bekapott gólhoz, de erre a fegyelmezett védekezésre lehet építkezni, folytatás 18:15-kor!

24. perc: Milyen jó, hogy Kiss Beni folytatni tudta, egyből kapura lőtte a szabadrúgást és egalizálunk!

22. perc: A debreceniek irányítanak a végén, és egy eladott labdából be is találnak, 0:1. Másfél perc van vissza, amikor jó helyről jutunk szabadrúgáshoz.

20. perc: Kapufa az egyik oldalon, majd másikon is, de gól továbbra sincs. Az eddigi legizgalmasabb meccs a mai napon.

19. perc: Ugyan az a forgatókönyv, egyedül a kapus állt már Kiss Benivel szemben, de most mellé gurított.

18. perc: Újabb ziccert hibázunk, csak a kapus volt már hátra, de lábbal hárítani tudott.

17. perc: A hajdúságiaknál van többet a labda, de komolyan nem tudnak veszélyeztetni.

14. perc: Újabb Lipők bravúr, a gólvonalra lenyúlva hárít egy lövést.

II. félidő

11. perc: A debreceniek szabadrúgását bravúrral védi kapusunk, és véget is ért az első félidő.

8. perc: Mindkét csapat rettentő koncentráltan védekezik, nehezen jutnak lövésig a csapatok.

6. perc: Kiss Beni marad a földön egy durva belépő után, de szerencsére a saját lábán jön le a pályáról.

5. perc: Ajtó-ablak ziccerben hibázunk, csak az üres kapuba kellet volna bepasszolni.

2. perc: A debrecenieké az első lövés, de gól szerencsére nem születik belőle.

1. perc: Az ELTE kezdi a kétszer tizenkét perces mérkőzés első játékrészét.

ELTE: Farkas Bence, Lipők Benjámin, Tagyi Norbert, Gáspár Dávid, Jung Martin, Kiss Benjámin, Nagy Szilárd, Dunai András, Nagy Zsombor, Kovácsfi Barna, Molnár Gábor

Debrecen: Szabados Tamás, Fodor János, Tornyai Viktor, Takács Tamás, Kiss Ferenc, Varga Ádám, Tiba Gergely, Kántor Tamás

ELTE – Debreceni Egyetem, kezdés: 15:15
ELTE – Góbék, kezdés: 18:15
ELTE – MTTK Stars, kezdés: 20:15