Sima meccsek a röpiseknél péntek délután

A Tüskecsarnok 3-as számú termének péntek délutáni programjában a férfi röplabda B-csoportja volt terítéken. Ebben a négyesben szerepelt az EKE, az ELTE-BEAC, az NKE és a Tamure-Babes csapata.

Tamure-Babes–NKE 2:0 (25 : 20, 25 : 21)

Izgalmasan kezdődött a csoport nyitómeccse, ugyanis az első szett egészen a végjátékig szoros volt, ekkor azonban a határon túlról érkező csapat 20 : 19-ről meghúzta a játszma végét, és 25 : 20-ra meg is nyerte azt. A második játszmában az erdélyiek már az elején kiharcoltak egy kényelmes, négy pontos előnyt, ám az NKE jól kapaszkodott, és 21 : 21-nél utolérte ellenfelét, azonban innen már csak a Tamure-Babes szerzett pontot.

EKE–ELTE-BEAC 2 : 0 (25 : 22, 25 : 22)

Mint később kiderült, ez volt a csoport rangadója, mely egyben a kvartett legszorosabb meccsét is hozta. Az egriek 15 : 15-nél robbantottak, és az itt megszerzett három pontos előnyt végig is vitték. Az első szetthez hasonlóan a második is 25 : 22-vel zárult, ám ez egy sokkal fordulatosabb szett volt, melyben többször is volt a BEAC-nál az előny.

Tamure-Babes–ELTE-BEAC 0 : 2 (19 : 25, 16 : 25)

A vereség után a BEAC-nak rögtön a következő meccsen az életben maradásért kellett pályára lépnie az erdélyiek ellen, tette ezt sikerrel, a második játszmában ellentmondást nem tűrően röplabdázva.

NKE–EKE 0 : 2 (11 : 15, 14 : 25)

Parádésan kezdett az EKE, és úgy is folytatta, a tíz pontos különbséget már 13 : 3-nál ki tudta alakítani az első játszmában, innen már nem volt visszaút az NKE-nek, bár a második szettben azért ők is jelezték, nem véletlenül neveztek a KEK-re, ám a játszma közepén nekik sem volt ellenszerük az EKE nagyszerű nyitásaira.

Tamure-Babes–EKE 0 : 2 (15 : 25, 18 : 25)

Az egrieket a határon túliak sem tudták megszorítani, köszönhetően az 5 : 5 után zsinórban szerzett öt pontnak. A legnagyobb különbség a szettlabda beütésével alakult ki az első kanyarban. A térfélcsere után a Tamure-Babes visszazárkózott 14 : 15-re, ám egyenlíteni nem tudott, így ez a játszma is sima lett.

ELTE-BEAC–NKE 2 : 0 (25 : 17, 25 : 13)

Ahhoz képest, hogy ennek a meccsnek a csoport második helye volt a tét, igencsak felszabadultan játszottak a srácok, 9 : 9 után hat jó adogatással a BEAC megmutatta, ki van hazai pályán, és a második szettet még az elsőnél is simábban nyerték az ELTÉ-sek.