Aranyérem a szigetköz minimaratonon

Csere Gáspár (ELTE PPK) kiváló eredménnyel abszolút első helyen végzett. A 15,7 kilométertes távot 49:52 alatt teljesítette, ezzel három perccel megdöntve az eddigi pályacsúcsot.

Csere Gáspár versenybeszámolója

“Május 22-én, vasárnap hajnalban Mosonmagyaróvárra utaztam, ahol a VIII. Szigetköz Minimaraton keretében folytatódott a félmaratoni felkészülésem. A verseny kitűnő hangulata mellett, a maga 15,7 km-es távjával igazi főpróba volt a félmaraton előtt. Elszántan, nagy tervekkel mentem a versenyre: A győzelmet tűztem ki célul, továbbá egy kiegyensúlyozott és jó ritmusú futást terveztem. A céljaimat maximálisan sikerült elérnem, igaz ez komolyabb küzdelmek árán valósult meg, mint amivel előtte számoltam. Az igen korai rajt (9:15) ellenére frissen mozogtam az elején, bár az elmúlt időszak rövidebb versenyei miatt túl erősen is kezdtem.”