A kutyák leghosszabb éjszakája

Az újévi durrogtatás rengeteg állatból páni rémületet vált ki. A petárdázás és tűzijáték pedig még a leggondosabb gazdiknak is sok gondot okozhat szilveszterkor, a riadt kutyát ugyanis nehéz megnyugtatni. Idén már január 1-jén több elkóborolt kutyáról érkezett bejelentés mint tavaly, a szám pedig várhatóan tovább növekszik majd.

Tavalyhoz képest már első nap jóval több a szilveszteri petárdázások miatt elkóborolt állatról érkezett bejelentés a fővárosban – számolt be Pataki Gábor, az Állatmentő Liga vezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában. Elmondta: hatodik éve végzik a Fővárosi Önkormányzati Rendészettel és a Rex Kutyaotthon Alapítvánnyal közösen a petárdakommandó akciójukat. Pataki Gábor azt mondta: az elmúlt évek tapasztalatai alapján a következő napokban további bejelentések is várhatók.

Eddig tizenhét kutyát sikerült hazajuttatni, köszönhetően a csipeknek. Elmondta, az idén azt tapasztalták, hogy sok csipben nem volt jó például a telefonszám vagy a cím. Ezért felhívta a figyelmet, fontos, hogy az adatváltozásokat rögzítsék az adatbázisban.

A szakember kiemelte: a petárda és a rakéta az állatoknak egy háborúval egyenértékű. Ilyenkor olyan sokkos állapotba kerülhetnek, hogy csak mennek, és egy nap alatt több kerületet is átkóborolnak – fejtette ki, példaként említve, hogy előző nap is a XII. kerületben találtak meg egy XVI. kerületi kutyát. Pataki Gábor felhívta a figyelmet továbbá: rendelet írja elő, hogy a gazdáknak ilyenkor kötelessége elzárniuk kutyájukat. Így ha mégis elkóborolt az állat, vélhetően szabálysértést követett el a gazdája.

A bejelentéseket megtenni, illetve érdeklődni a fővárosi önkormányzati rendészet telefonszámán lehet. A megtalált kutyákat a főváros ebrendészeti telepére vagy a Rex Alapítványhoz viszik – tette hozzá az Állatmentő Liga vezetője.

Forrás: MTI

Kép: Dennis Matheson, Flickr

[sam id="10" name="mnb2" codes="false"]