Idén már kilencedik alkalommal készül előadásokkal, mintaórákkal és interaktív workshopokkal az Eötvös Loránd Tudományegyetem a középiskolásoknak szervezett pályaválasztó fesztiváljára. Az ELTEfeszt ebben az évben is a Trefort-kertben kerül megrendezésre, ahol az összes kar képviselteti magát.
Remek lehetőség ez a pályaválasztás előtt álló fiatalok számára, hiszen betekintést nyerhetnek az ELTE-n folyó tudományos munkába és a hallgatói életbe. Hasznos információkat szerezhetnek továbbá az egyetem képzési kínálatáról, a nemzetközi programokról, a Hallgatói Önkormányzat munkájáról, valamint a sportlehetőségekről is. A kilencedik alkalommal megrendezett eseményen az ELTE valamennyi kara színes programokkal várja az érdeklődőket. Neves oktatóink és kutatóink a nap folyamán előadásokkal, mintaórákkal és interaktív workshopokkal vezetik be a látogatókat az egyetemen folyó tudományos tevékenységbe. A vendégek az egyetemi élettel kapcsolatos szórakoztató szabadidős programokon és nyereményjátékokon is részt vehetnek.
Központi program:
Megnyitó – 8:30
Köszöntőt mond Borhy László akadémikus, rektor
Helyszín: Gólyavár, Mária Terézia terem
Család, nemzet, közösség – a tudományos mikroszkóp alatt – 9:00
Előadó: Csorba László történész, egyetemi tanár
Bölcsészettudományi Kar, Művelődéstörténeti Tanszék
Helyszín: Gólyavár, Mária Terézia terem
„A világ változik. Az új helyzetek új kérdéseket szülnek, melyek új válaszokat követelnek. Érték-e még a család? Fontos-e még a nemzet? A tömegember tud-e közösséget építeni? Ha a történelem még ma is az élet tanítómestere, akkor jövőnk e titkainak megfejtéséhez is a múlthoz kell fordulnunk. És valóban: ha a tudomány segítségével világítjuk át a tegnap és a tegnapelőtt világát, fölsejlenek előttünk a holnap körvonalai.”
Hogyan lesz a madarak reptéből innováció? – 9:00
Előadó: Vásárhelyi Gábor mérnök-fizikus, tudományos főmunkatárs
Természettudományi Kar, Biológiai Fizika Tanszék
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem
„Az ELTE Innovatív Kutatója díjat 2021-ben a TTK Biológiai Fizika Tanszékén a csoportos mozgással és csoportos robotikával foglalkozó kutatócsoport kapta. Az előadás bemutatja azokat az évtizedes kutatási és fejlesztési kalandokat, melyek az élőlények raj szintű viselkedésének megértéséből indultak és intelligens drónrajok piaci hasznosításába torkolltak.”
Oktatás, tanulás a 21. század egyetemén – 14:00
Előadó: Ormos Mihály közgazdász, egyetemi tanár
Gazdaságtudományi Kar, Pénzügy és Számvitel Tanszék
Helyszín: Gólyavár, Mária Terézia terem
Részletek hamarosan!
A pandémia hatása a mentális egészségre – 14:00
Előadó: Balázs Judit pszichiáter, egyetemi tanár
Pedagógiai- és Pszichológiai Kar, Fejlődés- és Klinikai Gyermekpszichológia Tanszék
Helyszín: Gólyavár, Pázmány Péter terem
Részletek hamarosan!
A karok részletes programját és az esemény további részleteit itt találjátok.
Várunk titeket a 9. ELTEfeszt-en!
Forrás: elte.hu
Képek forrása: elte.hu