Mitől leszel menő és trendi egyetemista? Eláruljuk a titkot: konferenciára járni király! Összeszedtünk néhány aktuális rendezvényt.
Amikor az ember a félévkezdés első napján a viaszsárga őszi fényben BTK-sként elsétál az A épület előtt, rengeteg új arcot láthat. A Kálvin tér felől indulva már a Múzeum körúton hallani az elsőéves hallgatók elcsukló hangját: „vajon hogy fogom kibírni, hogy a kurzusok másfél órásak?” „Most akkor mi a különbség a szeminárium és az előadás között?”
Az aggódó arcokon a félelmen felül ott gubbaszt a vágyakozás is: a középiskolás évek felderengő, még egészen közelinek tűnő, bár már rég elérhetetlen emlékképei. A meleg, jól megszokott osztályközösség hiátusa szinte fájón hasít bele az észrevételbe: a BTK épületei ijesztően nagy útvesztők, túl sok az ismeretlen, ráadásul engem sem ismer senki! Hirtelen még azt is elfelejti az ember, hogy a leendő átlagáért aggódjon, amikor rádöbben: nem menő többé.
Vajon mit lehet tenni ilyenkor?
Te is félsz, hogy az arcod elveszik a tömegben? Szeretnéd, hogy a többiek előre köszönjenek neked, netán tisztelettel vegyes félelemmel forduljanak utánad, de nem tudod, hogyan bontakoztasd ki a csodálatosságod?
Ebben a cikkben feltárjuk a titok nyitját.
Hol lehet az a hely, ahol lenni trendi és divatos, és könnyebben ismerkedhetsz hasonló érdeklődésű emberekkel, építhetsz kapcsolatokat, miközben még a tudásod is növeled?
Eláruljuk: az ELTE-s konferenciák a menőség fellegvárai!
Tudtad például, hogy még a Marie Claire-ben, az ország egyik vezető divatmagazinjában is ELTE-s oktatók tudásából merítenek? Ha tényleg kúl akarsz lenni, akkor járj konferenciákra, és meríts belőlük te is!
Mi megkönnyítjük a dolgod! Összeszedtünk neked néhány BTK-s rendezvényt, amelyek közül bátran válogathatsz:
Az MTA BTK Néprajztudományi Intézet Folklór Osztálya minden kedves érdeklődőt szeretettel vár Értelmezés, hatás, utóélet – Arany János és a nép költészete című konferenciájára október 4-én. Olyan érdekességekről hallgathatsz meg különböző előadásokat, mint például Arany folklórhoz vagy a hiedelmekhez, erdélyi népköltészethez való viszonya.
Link a részletes programtervről a konferencia szekcióinak áttekintéséhez:
https://www.facebook.com/pecsineprajz/photos/pcb.1741142515996748/1741141655996834/?type=3&theater
Roppant érdekes konferenciát rendeznek a Mai Manó Napfényműtermében is vizualitás témakörben, Fotográfia és irodalom címmel, ahol szintén sok kiváló ELTE-s tanár mutatja be aktuális kutatásait, például a fentebb idézett Nemes Z. Márió, az ELTE BTK Esztétika Tanszékének adjunktusa.
Ugyanebben az időpontban, október 25-26-án (sajnos a fentebb említett rendezvény időpontját is ekkorra helyezték), Az ELTE Bölcsészettudományi Karán hallgatói konferenciát rendeznek: A Fiatalok Konferenciája idén KOR/TÁRS témakörre hirdetett felhívást. Ha szívesen jelentkeztél volna, de most lemaradtál, ne csüggedj: jövőre is vár a FiKon!
A felhívás elérhető online is: https://www.facebook.com/events/936735193174214/
A BTK Filozófia Intézete Társadalom, tudat, történelem – Marxi témák korunk elméleti perspektíváiból címmel tart konferenciát október 4-én, csütörtökön, a Múzeum körút I épületének 228-as termében (Bence terem). Az eseményen a Cogito-díj is átadásra kerül, amelyet 2004 óta minden évben megkap egy tehetséges pályakezdő, kötettel még nem rendelkező filozófus.
A szekciók itt elérhetők: http://philosophy.elte.hu/institute/
Az utolsó esemény ugyan nem egy konferencia, de mindenképpen említésre érdemes: az ELTE Esztétika Tanszékének vitasorozatára hívnánk még fel a figyelmeteket. Az első vita október 17-én esedékes, a helyszín pedig a Bartók Béla úti Kelet Kávézó és Galéria. A tanszék oktatói, Somlyó Bálint, Seregi Tamás és Teller Katalin olvassák újra és vitatják meg Walter Benjamin Az alkotó mint termelő c. szövegét.
Link az eseményről: https://www.facebook.com/events/2145054952420398/
További októberi eseményekről amúgy itt tájékozódhattok: https://www.elte.hu/esemeny
És ne feledjétek: konfira járni kúl!