Az ELTE Sikerek sorozatban egyetemünk falai közül kikerült, hírneves személyek beszélnek munkásságukról és céljaikól. Az előadássorozat korábban vendégül látta már Spiró György írót, Bojár Gábort, a Graphisoft CAD alapítóját, valamint Winkler Mártát, az első magyarországi alternatív iskola alapító igazgatóját. A következő alkalom előadója Tardos Éva matematikus lesz.
Tardos Éva 1957-ben született Budapesten, a gimnázium elvégzése után az ELTE matematika szakán végzett.
Az egyetem után a TÁKI-ban (Távközlési Kutató Intézetben) helyezkedett el mint kutató. 1984-ben egyetemi doktori, majd 1987-ben kandidátusi címet szerzett. 1984–85-ig Bonnban élt. Humboldt-ösztöndíjjal a Bernhard Korte Diszkrét Matematika Intézeteben, majd 1986–87 között a berkeley-i Matematikai Intézetben dolgozott ösztöndíjjal.
Hazatérve az ELTE Számítógéptudományi Tanszékén kapott állást. A Berkeley évei alatt ismerkedett meg David Shmoys-szal, az MIT oktatójával, leendő férjével. 1987-től két évig vendégoktatóként dolgozott az MIT matematika tanszékén, majd 1989-től a Cornell Egyetemen tanít. 2006–2010 között tanszékvezető volt a Cornell Számítógép Tudományi Tanszékén.
Tardos a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja, továbbá rendes tagja az Amerikai National Academy of Engineering-nek, National Academy of Sciences-nek, és az American Academy of Arts and Sciences-nek. Több tudományos díjat kapott munkásságáért, többek között az IEEE John von Neumann Medal-t 2019-ben, és a Gödel díjat 2012-ben.
Munkássága elsősorban matekosoknak lehet érdekes, de elhivatottsága minden egyetemista számára inspiráló lehet – érdemes meghallgatni őt február 19-én este 6 órakor az Aula Magnában (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)
A rendezvény ingyenes, de regisztrációköteles, amit itt tehettek meg.
A kiemelt kép forrása: ELTE Alumni