Nem volt kérdés

Amatőr csapatunk a tabella 5. helyén álló Bajai NKK-t fogadta szombat délután a Gabányi Sportcsarnokban. A megszokott együttesből Pusztai Petra ezúttal civilben foglalt csak helyet a kispadon, a keretbe Karagits Kira került be.

Kezdősorunk óriási tempót diktált a mérkőzés kezdetén. Kiválóan működött a Lelik Réka – Boros Dorka alkotta „Csata tengely”, miközben a magasabb embereink – Suppán Anna, Kocsis Fanni, Barnai Judie – remekül használták ki magassági fölényüket. Az első negyedben dobott 40 pont ilyen meccsen ritkaság, a 27 ponttal megnyert első etap gyakorlatilag el is döntötte a két pont sorsát (40-13). A második 10 percben pontatlanabbá váltunk támadásban és védekezésben egyaránt, és bár 2 ponttal a bajaiak nyerték ezt az etapot, a félidei 56-31-es eredmény miatt nem kellett aggódnunk.

A második félidőben sem termett sokkal több babér a vendégeknek, bár főleg a védekezésbeli kihagyások miatt többször is felemelte hangját vezetőedzőnk, Balogh Bubu. A lányok ezzel együtt magabiztosan hozták a kötelezőt, a 100. pontot ezúttal is László Boróka szerezte. A mezőnyből abszolút kiemelkedett a 48 IBM (!) pontot szerző Lelik Réka (31 pont, 10 assziszt), mellette Boros Dorka (19 pont) és Suppán Anna (16 pont, 7 lepattanó) is sokat tettek a sikerért.

A lányok rövid pihenőt követően a Nemzeti Közszolgálati Egyetem csapata ellen lépnek pályára a Hepp Kupában.

ELTE-BEAC Újbuda: Lelik 31/15, Boros 19, Suppán 16, Kocsis 5, Barnai 9

Cs.: Király 7, Gocsman 10/6, György 5, László 6, Karagits 3.

forrás: beac.hu/kosarlabda