Magyar sikerek az úszó Eb-n

A hétvégén véget ért londoni úszó Európa bajnokság éremtáblázatának legelőkelőbb pozícióját hazánk foglalhatja el, köszönhetően a tehetséges és kitartó úszóinknak. Cseh László, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Verrasztó Dávid, és még sokan mások hozzájárultak a magyar szempontból kiemelkedően sikeresen zárult nemzetközi sporteseményhez.

A 2016-os vizes Európa-bajnokságot Londonban rendezték meg május 9-12. között, összesen 64 versenyszámban hirdettek dobogósokat. Az elmúlt héten úszóink sorra halmozott sikereit követhettük nyomon, így láthattuk, hogyan úsznak fel az úszó Eb éremtáblázatának első helyére.

Legelső siker a Kormos Villő-Reisinger Zsófia műugró páros szinkronugró számban nyert bronzérme volt, majd jött az úszók hete és sorban a többi érem is:

Hosszú Katinka (nő 400m vegyes, női 200m hát, női 200m vegyes – arany; női 100m hát – ezüst), Cseh László (férfi 200m pillangó és férfi 100m pillangó – arany; férfi 50m pillangó – ezüst), Verrasztó Dávid (férfi 400m vegyes – arany), Jakabos Zsuzsanna (női 400m vegyes – bronz), Bohus Richárd (férfi 50m hát – ezüst), Szilágyi Liliána (női 200m pillangó – ezüst), Bernek Péter (férfi 200m gyors – bronz), Kenderesi Tamás (férfi 200m pillangó – bronz). Illetve az aranyérmet nyert női 4x200m gyors (Jakabos, Hosszú, Verrasztó, Kapás), a bronzérmet nyert férfi 4x100m vegyes (Balogh, Financsek, Cseh, Bohus), és a szintén bronzérmet nyert vegyes 4x100m vegyes (Balogh, Financsek, Jakabos, Verrasztó).

Az ELTE hallgatója, Kapás Boglárka négy aranyéremmel zárta az Európa-bajnokságot: női 800m gyorson, női 1500m gyorson, és női 400m gyorson, illetve a 4x200m-es gyors tagjaként állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Gratulálunk neki, és a többi úszónak is. További sikereket kívánunk!

forrás: 24.hu

kép: pixabay.com