Lőrinczy Attila nagyszabású Shakespeare-parafrázisa összetett módon ábrázolja az ember esendőségét. Műfaja, stílusa ennek megfelelően sokrétű. Abszurd helyzetei, bizarr karakterei vígjátékiak, miközben végig ott lapul mély érzékenységük. Közege modern, nyelvezete egyszerre klasszikus és mai, fennkölt és trágár. A darabban jócskán van erőszak, családi kapcsolatok összekeveredése, vannak lúzerek, megjelennek kísértetek. Mindeközben izgalmas, fordulatos krimi, pergő cselekménnyel – míg a halál el nem választ. Elválaszt.
A tehetetlenség érzése az egyik legfeszítőbb. Amikor nem tudsz hatással lenni az eseményekre, a másik emberre, önmagadra. Felismered, hogy rossz úton jársz, még sincs erőd fordítani a sorsodon. Mindvégig küzdened, szeretned, gondoskodnod és gondolkodnod kell, hogy végül ráébredj: mindannyian szeretve vagyunk. Valahogy…
Az előadás főszereplője Vilmányi Benett eh., akit a Terápia című HBO-sorozatból ismerhetett meg az ország. Továbbiakban Ricsi nagyapja szerepében vendégként Kovács Zsolt látható, ő a nagy kaposvári időszak egyik vezető színésze volt, Mohácsi János, Babarczy László, Ascher Tamás előadásaiban nyújtott emlékezetes alakításokat. Anna szerepét Móga Piroska játssza, a Magyar Színházban már sokan láthatták, és a nemrégiben mozikba kerülő A Viszkis című film sikere miatt ma már országszerte ismerik a Kaposvári Egyetemen végzett fiatal színésznőt. Ricsi anyja, Erzsébet szerepében a fanyar humorú, metszően ironikus és rendkívüli mozgáskultúrával bíró Csarnóy Zsuzsát láthatják majd a nézők. Ő sem először játszik a Magyar Színházban, sokaknak ismerős lehet a Muzsika hangjából.
Az előadás látványtervezője Pater Sparrow, akinek sajátos képeit, kísérleti, misztikus vizuális kommunikációját, látványvilágát nemcsak a filmjeiből, hanem színházi előadásokból is ismerhetik a nézők.
Az előadás rendezője a Magyar Színház egyik színésze, Horváth Illés. Két évvel ezelőtti első rendezését, Szálinger Balázs Köztársaság című bemutatóját a Zsámbéki Színházi és Művészeti Bázison mutatta be, a következő évben pedig a Trafóban. Ezért a munkájáért Mátyás Irén-emlékdíjat kapott. Színházi szerepei mellett szinkronizál, és számos filmben is szerepelt, valamint hozzá köthető az utóbbi idők fővárosi kulturális közösségépítő projektje, a Pesti kitérő megszervezése is.
A további szerepekben Takács Géza, Hámori Ildikó, Gáspár Kata, Gémes Antos, Bede-Fazekas Szabolcs, Kálid Artúr és Dunai Csenge eh. látható.
Képek és ajánló: Pesti Magyar Színház