Ez történt a kosárcsarnokban délután a KEK-en

11:00 ELTE–Mogye (női)

A vendég marosvásárhelyiek kezdésnek meglepetést is okoztak, például azzal, hogy halomszámra szórták a hármasokat az eltés lányok ellen. A végig izgalmas és kiegyensúlyozott meccsen (félidőben pl.: 18-19 volt) végül mezőnyben legyűrte a Mogyét a hazai csapat, megérdemelten. 41-37

KMDSZ Wildcats–Corvinus (női)

A másik teremben a Kolozsvár a Corvinussal találkozott, itt viszont hamar eldőltek az végkimenetelt jelentő kérdések, tekintve, hogy a budapestiek már az első negyedben tetemes előnyre tettek szert (6-20). A különbség nemhogy csökkent, inkább jelentősen nőtt, ami végül egyoldalú győzelmet jelentett a corvinusos lányok számára. 23-56

12:00 Selye–OE (férfi)

A fiúk küzdelmei kis pihenő után folytatódtak. Miután a Selye az első meccsén kikapott az ELTE-től (86-52), folytatta rossz sorozatát egy hasonló arányú vereséggel. Az Óbuda, akik az első körben a TF-t győzték le (50-82) dominánsan játszott végig, így második győzelmüket is bezsebelték.

Marosvásárhely Orvosi–NKE (férfi)

Sokkal pikánsabb volt a másik találkozó a C teremben, ahol az egy-egy győzelemmel rendelkező Marosvásárhely és az NKE csapott össze. Láthatóan kivett a csapatokból az első meccs, ám a vásárhelyi csapat jobban bírta a megpróbáltatást, hiába támadt fel a harmadik negyedben az NKE (30-29), a végjátéknál a rossz kezdés fontos tényezőnek számít. 49-37

13:00 ELTE–Semmelweis (női)

A Semmelweis Egyetem lányai is bemutatkoztak 1 órakor, nem úgy, ahogy szerettek volna. Úgy tűnt, az eltések ellesték a Mogye hármas dobó technikáját, ugyanis pontjaik jelentős részét így szerezték. Játékban is sokkal összeszedettebb teljesítményre voltak képesek, és az átlagos 10 pontos különbséget a meccs végére megduplázták, ezzel begyűjtve második győzelmüket. 70-52

Mogye–Corvinus (női)

A javítani kívánó Marosvásárhely a Corvinus ellen kapott újabb lehetőséget. Az első negyed alapján bármit megsaccolhattunk volna a végeredményt illetően, rendkívül szoros volt a két csapat viadala (19-17). Ám a második negyed végére elhúztak a vásárhelyiek, amit a budapesti lányok nem tudtak jól lereagálni. 55-47

14:00 Babes-Bolyai–Selye (férfi)

E két csapat küzdelme szintén az első meccs utáni vereségből való felocsúdásról szólt. Nem csoda hát, hogy elég lassan termelték a pontokat mindkét oldalon. Példaként az első negyed 9-7-tel zárult, a második csak 18-14-el. A meccs végére viszont pont ez tette izgalmassá a találkozót, miután a Selye János Egyetem fiai kiegyenlítettek (30-30), majd szűkösen a győzelmet is megszerezték. Így lesz jó egy rossz meccs. 45-47

Sapientia–Marosvásárhely Orvosi (férfi)

A C terem meccsére papírformát jósolhattunk, mivel a Marosvásárhely korábban az NKE és a KMDSZ csapatait is legyőzte, míg a Sapientia egy nagyarányú vereséget tudott csak felmutatni, pont a KMDSZ ellen. Az elején hatalmas különbség alakult ki (5-25), ami a mérkőzés vége felé finoman csökkenni kezdett, ám egy percig sem volt kérdéses, ki jön le győztesként a pályáról.

15:00 TF – ELTE (férfi)

A gyengén kezdő ELTE két győzelme ellenére sem tudta dominálni az első két játékrészt, egyoldalúan vezetett a tesis csapat (20-10, 35-27). A harmadik játékrészben azonban valami megváltozott. Jelentősen feljavult az eltések teljesítménye, megrázták magukat a gyenge kezdés után és az erős végjáték kialakította a fordítás lehetőségét, amivel éltek is. A nap egyik legélvezetesebb meccse. 54-65

Semmelweis – KMDSZ (férfi)

A másik pályán egészen a harmadik negyedig kiegyenlített párharcot láthattak az érdeklődők, az első negyed 9-11, a második 21-22-vel zárult. A meccs második felére elfáradó kolozsváriak végül nem tudták tartani a Semmelweisszel a lépést, akik javítottak az NKE elleni vereség után. 51-42