SZoESE-bronzérem Brnoból

A SZoESE Spartan Race sportolói, Kívés Bendegúz és Major Gábor Brnoban egy téli sprintversenyen kezdték meg az idei versenyszezont. Több mint 5 km futás és húsznál is több akadály várt rájuk a 360 méteres szintkülönbségű pályán.

Major Gábor a 40 fölötti nyílt kategóriában állt rajthoz. Jó erőbeosztással, összesen egy hibával teljesítette a távot. 35:20-szal bronzérmet szerzett.
M. G.: „Egy nagyon jól sikerült felkészülés van mögöttünk. A téli kedvező időjárásban kiváló futóedzéseink voltak. Saját pályát is létrehoztunk, ahol az akadályokra való felkészülést gyakoroljuk célirányos erőfejlesztéssel. Erőfelmérőnek szántuk ezt a versenyt. Elégedett vagyok a bronzérmemmel, ettől alább legközelebb sem adom.

Kívés Bendegúz az Elit mezőnyben rajtolt – reggel 8 órakor. Nagyon jól kezdett, a táv feléig az élmezőnyben haladt, majd a deres, csúszós akadályokon három hibát is vétett (30-30 négyütemű fekvőtámasz a büntetés), így el is szálltak a dobogós esélyei. 36 perc fölötti idővel 18.-ként ért célba.

Majoros Gábor és Kívés Bendegúz is tovább vitte a SZoESE hírét
Fotó: Kívés István

A felnőttek mellett a hétvégén a SZoESE fiatal atlétái is kitettek magukért. A 13 éves fiatal atléták életük első „igazi, nagy” versenyükön vettek részt és remekül helytálltak a népes mezőnyben. Négy versenyzőnk képviselte egyesületünket a Budapesten rendezett megmérettetésen. Babics Marcell egy ezüstéremmel térhetett haza, melyet a 600 méteres síkfutáson, remek versenyzéssel zsebelt be.

Eredmények:
60 m leány:
14. Fekete Ramóna Nóra 8.80 mp (if. 8.68 mp PB)
24. Tamási Eszter 9.03 PB

300 m leány:
17. Fekete Ramóna Nóra 53.02 mp PB

60 m gátfutás leány:
Németh Borbála előfutamban elért eredményével (10.89 mp PB) bekerült a B döntőbe. Sajnos ott egy technikai hiba miatt nem ért célba.