Az Európai Unió Szellemi Tulajdon Hivatala és az Európai Szabadalmi Hivatal közös programjára az ELTE valamennyi friss diplomás, valamint 2020 júniusáig végző hallgatója jelentkezhet. Határidő: március 6.
Ahogy arról már korábban is írtunk, az ELTE Innovációs Központ kezdeményezésére az ELTE is felvételt nyert azon vezető európai egyetemek közé, melyek stratégiai partnerként vesznek részt az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) és az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) Pan-European Seal (PES) fizetett gyakornoki programjában.
Az 1 éves időtartamra szóló gyakornoki program 2020 szeptemberében veszi kezdetét a választott szervezet székhelyén Az EUIPO és az EPO emellett térítésmentes kiegészítő képzéseket és előadásokat is szervez gyakornokai számára, melyeket a szervezetek munkatársai, a magánszektor képviselői, valamint a program meghívott szakértői tartanak.
A jelentkezés elindult, a részletes felhívást itt találjátok.
Fontos, hogy megjelentek az EPO, illetve az EUIPO Általános útmutatói, melyek további információkat tartalmaznak a program 2020/2021. évi eljárásrendjéről, ezen belúl kiemelten a pályázási folyamatról és jelöltek EPO és EUIPO közötti elosztásról.
Az EPO, illetve az EUIPO útmutatói
EPO – PES 2020–2021 General Instructions Guideline
EUIPO – PES 2020–2021 General Instructions Guideline
EPO, EUIPO kiegészítő dokumentumok
EUIPO – PES 2020–2021 Brochure
Az útmutatókban szereplő információk közül az alábbiakra érdemes kiemelt figyelmet fordítani
- Az EPO és EUIPO eljárásrendjének ütemezése eltérő a program lebonyolítása kapcsán.
- Az EPO és EUIPO között különbség van a partner intézmények által jelölhető jelentkezők számát illetően, továbbá az egyes szervezetekben pályázható érdeklődési területeket tekintve is.
- Eltérés mutatkozik az EPO és EUIPO által a hozzájuk történő közvetlen jelentkezéshez benyújtandó dokumentumok és elvégzendő e-learning tanfolyamok tekintetében.
- Az EPO és EUIPO által biztosított havi pénzbeli támogatás összege is különböző.
Ösztöndíjak
- EUIPO-gyakornokok havi támogatása 1.000 euró
- EPO-gyakornokok havi támogatása 2.000 euró (bruttó)
A jelentkezési folyamat elsőkörös szakaszát az ELTE Innovációs Központ bonyolítja, a következők szerint:
Határidők
- 2020. március 6-ig: jelentkezés megküldése az ELTE Innovációs Központ részére
- 2020. február 19. – március 11.: elsőkörös kiválasztási folyamat, melynek keretében a jelentkezőkkel a benyújtott írásos dokumentumok alapján szükség szerint személyes/skype interjúk lefolytatása
Jelentkezők lehetnek
- A választott célterülethez illeszkedő egyetemi diplomával rendelkezők azzal, hogy diplomájukat a programba történő jelentkezés időpontjától számított 2 éven belül szerezték meg.
- Azon diákok, akik 2020 júniusában szereznek végzettséget.
A program iránt érdeklődő jelentkezők, kérjük, az alábbi dokumentumokat küldjék meg angol, német, spanyol vagy (amennyiben a pályázat további szakaszában más nyelvet szeretnének használni, úgy) magyar nyelven az Innovációs Központ címére 2020. március 6-ig:
- Europass, Word formátumú önéletrajz (fényképpel ellátva, telefonszám és e-mail cím feltüntetésével)
- Motivációs levél (a választott szervezet EPO vagy EUIPO és ezen belül a preferált szakterület/profil megjelölésével)
- Végzettséget igazoló okirat (diploma), vagy amennyiben a tanulmányok még folyamatban vannak, arról szóló igazolás
- Nyelvismeretről szóló információ, igazolás/bizonyítvány – amennyiben rendelkezésre áll.
Az EPO, EUIPO felé történő közvetlen, második fordulós jelentkezésre jogosultakat az ELTE Innovációs Központ terjeszti fel az EPO és EUIPO felé (shortlist). Az előválogatási folyamatot személyes/Skype-interjú egészítheti ki.
Fejléckép: kindpng