November 8. és 9. között szervezi meg az ELTE HÖK Külügyi Bizottsága a Külügyi Börzét. A rendezvény során a hallgatóknak lehetőségük adódik közelebbről megismerkedni a külföldi tanulás és munka lehetőségeivel, valamint az ezt elősegítő különféle ösztöndíjakkal. Sebestyén Máté cikke.
A lágymányosi kampuszon lévő rendezvény kiállítói között több nemzetközi szervezet, így például az AISEC és az AEGEE képviselői is jelen lesznek. Az AISEC a világ egyik legnagyobb hallgatók által vezetett csoportja, akik a kulturális határok ledöntése mellett egyetemistáknak és friss diplomásoknak kínálnak lehetőséget külföldi szakmai gyakorlatokon és önkéntes programokon való részvételre. Egy demokratikus, együttműködő és toleráns Európa megteremtését tűzte ki céljául az Európai Hallgatók Hálózatának Egyesülete, vagyis az AEGEE, mely szervezetet többek között az Európai Tanács, az ENSZ és az UNESCO is támogat. Projektjeik között szerepel továbbá az emberi jogok és az európai szintű oktatás támogatása is.
A globális hallgatói szervezetek bemutatása mellett természetesen a külhoni tanulási lehetőségek és az ezekhez kapcsolódó ösztöndíjak is fontos szerepet kapnak az esemény során. Többek között két, az Amerikában való tanulmányokat segítő ösztöndíjról is tájékoztatást kaphatnak majd a látogatók. A Fulbright program keretein belül Jédi Németh Andrea beszél majd az LL.M képzések és a Harvard Egyetem jogi karának előnyeiről, az ottani hallgatói életről, valamint a kijutást elősegítő opciókról. A Kellner ösztöndíj, melyre a 2017/2018-as tanévre az ELTE valamennyi karának tanulói pályázhatnak a Bard College vagy a Trinity College intézményében való tanulmányokhoz nyújt segítséget az azt elnyerő hallgatóknak, ráadásul nem csupán a tandíjat, de a kinti élet költségeit is fedezi. Természetesen a világ nem ér véget Amerikával, így a szemlélődők többet is megtudhatnak majd a Norvég Alap ösztöndíjairól, amikkel Norvégia, Izland és Liechtenstein kapui nyílhatnak meg, de a legismertebb program, az Erasmus+ vagy a CEEPUS is terítéken lesz a börzén.
Végezetül a nyarat külföldön tölteni vágyó hallgatóknak is érdemes lesz felkeresnie a rendezvényt, hiszen ők is megannyi diákmunka közül válogathatnak majd. A Camp Leaders magyarországi ágazata által eddig 7000 hazai hallgató töltött egy felejthetetlen nyarat különböző amerikai táborok résztvevőjeként. Akár kisegítő személyzetként, akár gyerekfelügyelőként a nagyszerű társaság és élmények garantáltak, a program végeztével pedig lehetőség van az Egyesült Államok beutazására. Hasonló lehetőségeket kínál a CCUSA Magyarország, mely repertoárjában nem csak tábori, de vendéglátói munka is szerepel, ráadásul az USA államain kívül Kanadában is szerencsét próbálhatnak a bátor hallgatók.
Eddigi programok:
November 8.
Bemutatkozik:
- 14.00, Északi Tömb -1.64 Rybár István terem
- Európai Önkéntes Szolgálat (EVS)
- 15.00, Északi Tömb -1.64 Rybár István terem
- Camp Leaders csapata
- 16.00, Déli Tömb, 2-712 terem
- hasznos információk a Keller Ösztöndíjról
- 17.00, Északi Tömb -1.64 Rybár István terem
- EIT ICT Digital ösztöbdíjprogram
November 9.
- 14.00, Északi Tömb -1.64 Rybár István terem
- bemutatkozik a Campus Mundi ösztöndíj (Tempus Közalapítvány)
- 15.00, Északi Tömb -1.64 Rybár István terem
- CCUSA szervezete
- 16.00, Déli Tömb, 2-712 terem
- az ELTE hálózati kapcsolatain alapuló ösztöndíj lehetőségek: Erasmus+, nemzetközi kreditmobilitás, CEEPUS, Norvég Alap
- 17.00, Északi Tömb -1.64 Rybár István terem
- bemutatkozik az ESN ELTE
- 18.00, ELTE ÁJK “A” épület, VI. előadó
- Harvard Club of Hungary (Fulbright Ösztöndíj)
További információ az esemény Facebook-oldalán.
Kiemelt kép: kulfoldimagyarok.com