A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) egyik vezetőjével folytatott megbeszélése után Palkovics László kiemelte, a szervezet elégedett az új tervekkel, az abban megfogalmazott célok egyeznek az OECD stratégiáival.
Palkovics szerint azzal, hogy a szervezet együttműködését fejezte ki a felsőoktatási stratégiával kapcsolatban, az eredményesség mérésének segíségével az OECD-országok kontextusába fogja helyezni Magyarországot. Az OECD szerint Magyarországon igen magas az intézményi autonómia, ami indokolja a kancellária bevezetését, illetve javaslatot tettek felsőoktatási menedzsment szakirány létrehozására, hogy az intézményeket igazán felkészült szakemberek irányíthassák gazdaságilag. Fontosnak tartják a stratégiában is kiemelten szereplő intézményi és szakmai fókuszt, illetve a gazdasági és társadalmi helyzet kiszolgálását.
Mivel a felsőoktatási stratégiát a Felsőoktatási Kerekasztal elfogadta, az új rendszerrel Magyarország részt kíván venni az OECD új méréseken alapuló mennyiségi és minőségbiztosítási programjában.
forrás: Eduline.hu