Elte Online hírportál

 

Ketten a BN-ről - Folyt. köv (2008-08-04) 

A napi pörgés nehezen indult be, eleinte negatív nézőcsúcstól lehetett tartani, de utána egy varázsütésre megteltek a parkettek, és hol kerítésszaggatóan kemény rockzenére, hol funky ritmusokra kezdhettek el tombolni a játékosok. Már akit nem vittek el a mentők a Ferencesek apácashowja után. Ha nem is istennek, de a férfiközönségnek tetsző módon került le a csuha a lelkes lányokról, akik elkápráztatták, és magukba bolondították a nagyszámú közönségüket. Félhettek a szervezők, hogy ezt a sikert nem lehet már aznap megismételni, de jó érzékkel az Emil-RuleZ.-t rendelték fő előadónak, és nem is kellett csalódniuk. Telt házas koncertet adtak nagyon jó hangulatban, sőt még a szokásos Hajós poénzsák is kinyílt, osztotta, hergelte a népet rendesen, nem volt rest még önmagát is kifigurázni egy-egy elrontott strófa után. Szűk két órás tömör élőzenét követően kettévált a tömeg, mint a Vörös-tenger Mózes előtt, volt aki továbbment a Dokkosok bulijába, mások hagyták, hogy DJ Paplan betakarja őket vadító klubslágereivel a Lepény előtt. Faragó Gábor Folytatódnak azok a bizonyos Budaörsi napok, elmúlt a második éjszaka is. A koleszba vezető úton három osztrák diáklány jókedvét hallgattam, akik előttem baktattak be az épületbe, láthatólag remek hangulatban. Ez is azt bizonyítja, hogy még a csere-diákok is tudják iszonyat jól érezni magukat nálunk. A portához érve alapos karszalag-ellenőrzésen estem át, amelyet lelkesen végrehajtottak a biztonságiak. Megint voltatok jó sokan, bár elég egyrétű volt az érdeklődés Emil-Rulezék javára, szegény Hajós András lányos zavarában sokszor elvétette a szöveget is, de sebaj, így is tomboltatok ezerrel. Az apácák megint felvonultak alkalomhoz illő minijükben, hogy utána hordókon ropják hajnalig, a srácok nem kis örömére. Ha már az apácákat említettem volt csuhás szerzetes is bőven a bolyban, néhol sikoly-maszkkal a fején , ezzel is maga mellé szólítva a híveket. Azért egy rongyot be lehetett volna szerezni, hogy felitassa a földre ömlött alkoholmennyiséget, amitől hazafelé úton ragadt a cipőm talpa, és páran seggre is ültetek benne. E kedves társaságból csak a kidobó legények lógtak ki csöppet, akik előszeretettel tanították a népet jómodorra, az ő udvarias stílusukban, mert hát ugye tanulni mindig van kitől. A Bolyai club-színpadon láthattuk a metál zene hirdetőjét, a Replugged zenekart, akik körülbelül fél órán át próbálták átadni a ritmust, de valahogy nem tudtátok felvenni az ütemet. Rulezék után Dj Paplan vette át a stafétát, de akkorra megint szivárogni kezdtetek kifelé, elfelé, így Hajós András és zenekara méltón mondhatja magáénak ezt az estét. Papp Edina

Vissza