Mert az 5vös4 hülyén hangzana

Az idei 5vös5 rövid összefoglalóját és a szervezés kulisszatitkait olvashatjátok.

Közel ezren futottak idén az 5vös5km futóversenyen, ezzel újra megdőlt a célba érők számának rekordja. Közel ugyanannyi BME-s és ELTE-s vett részt a versenyen, de nem csak azért érte meg kilátogatni, hogy magunk is lefussuk a nem is olyan hosszú távot, vagy szurkolhassunk ismerőseinknek: a rendezvényen volt például rúdtáncbemutató, Kálmán Teréz tartotta a bemelegítést, a verseny után pedig kerekasztal-beszélgetés volt parasportolókkal. Másik izgalma volt a versenynek, hogy jelmezverseny is volt a futók között, így például minionok is voltak a Lágymányosi campus környékén. A legfiatalabb versenyző mindössze hétéves volt, a legidősebb pedig 61, és a verseny utáni beszélgetés példaképeként volt vak futó is.

De az 5vös5-öt lefutni a legkönnyebb, megszervezni annál nehezebb: minden évben több hónapos munka előzi meg. Az ELTE TTK HÖK sportbiztosa és segítői tartják kézben a dolgokat, a vendégeket például idén is már nagyon hamar ki kellett választani és meghívni, és egyéb programokról is gondoskodtak a szervezők, az online promócióra pedig nagyon odafigyeltek. A szponzorokat is korán megkeresték, a cégek a verseny utáni tombolába is beszálltak felajánlásokkal.

A cél egyértelmű: jövőre még többen fussák le a mindössze öt kilométeres távot.

Eredmények, információk itt, a képgalériánkat pedig itt tekinthetitek meg.