A digitális korban egyre bővülő online adatbázisok széleskörű információkkal szolgálhatnak az íróasztal felett szakirodalmat olvasó hallgatóknak. A nemcsak nekik, de sokszor tanáraik számára is értékes információforrás a mostani zavaros időszakban életmentő segítséget nyújthat tanulmányok/kutatások elkészítésében. Mindazonáltal a könyvtár mint az információszerzés elsődleges bázisa a kutatási folyamat nélkülözhetetlen állomását képezi. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán működő könyvtárak régóta szükségesnek tartották egy integrált közösségi oldal létrehozását.
A nagy múltú Édes Anyanyelvünk és a most indult Magyaróra folyóiratokról és azokon keresztül a klasszikus művek oktatásáról tartottak konferenciát az ELTE BTK-n. A tartalmas beszélgetésről tudósítunk.
A REACH nemzetközi projekt kapcsán György Eszterrel, az ELTE BTK Atelier Interdiszciplináris Történeti Tanszék oktatójával beszélgettünk roma örökségről, elmélet és gyakorlat összeegyeztethetőségéről, kutatói szerepvállalásról.
250 évvel ezelőtt jelent meg Sajnovics János Demonstratio című munkája, melynek kapcsán az ELTE BTK Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete tudományos konferenciát és kerekasztal-beszélgetést szervezett január 27-én, a BTK Kari Tanácstermében.
Indiától Szaúd-Arábián át Brazíliáig. A filmtudománytól az irodalomtudományon át a történelemig. Átfogó és hiánypótló konferenciát tartottak a bölcsészkaron, aminek eredményeképpen kijelenthetjük: a bölcsészet valóban hasznos.
A Pesti Bölcsész Akadémia szervezésében a 2019/2020-as őszi félévben is lehetősége nyílik a doktorandusz és doktorjelölt hallgatóknak, hogy nyitott ismeretterjesztő kurzusokat tartsanak az ELTE BTK-n.
Az Atelier Tanszék tavaszi előadássorozatának zárásaként Roger Chartier látogatott az ELTE-re, aki áttekintést adott az elméleti megközelítésekről és mai kihívásokról az olvasás története kapcsán.
Május 17-ig még jelentkezhettek a Bölcsészettudományi Kar doktori képzéseire. Röviden összefoglaltunk nektek pár fontos tudnivalót.
Tizenegyedik alkalommal kerül megrendezésre az ELTE bölcsészkarának legnagyobb bulija, a Bölcsész Napok. Az érdeklődők május 7. és 9. között, három napon át vehetnek részt napközben különböző programokon, este pedig hajnalig tartó bulikon.
2019. április 24–26-án az ELTE Bölcsészettudományi Karán rendezik meg a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Humán Tudományi Szekcióját. A szervezésben segítő hallgató, Koleszár Zsófia jóvoltából bepillanthatunk a szervezés néhány kulisszatitkába, a várható programokba és még az OTDK lélektanába is. Interjúnkat olvashatjátok.